Obróbka CNC – co to jest?

Na pewno słyszałeś o obróbce CNC, jeśli obracasz się w środowisku produkcyjnym lub przemysłowym. W wielu tego typu firmach obróbka CNC powiązana jest z racjonalizowaniem różnego rodzaju procesów, przede wszystkim tych polegających na skrawaniu. Aby nie musiał tego robić człowiek, do tego typu pracy zatrudnione są maszyny, w odpowiedni sposób zakodowane.

Od czego wzięła się nazwa CNC?

CNC pochodzi z języka angielskiego i w oryginale ten skrót oznacza Computerized Numerical Control, a po polsku oznacza to komputerowe sterowanie urządzeniami numerycznymi. Tego typu mechanizmy stosuje się najczęściej w tokarkach oraz frezarkach.

obróbka cnc Kraków

Jak projektuje się proces skrawania za pomocą technologii obróbki CNC?

W procesie produkcyjnym jednego elementu zachodzą trzy ważne procesy – projektowanie komputerowe, przetwarzanie projektu oraz samo wykonanie danego elementu. To właśnie ostatnia część procesu produkcyjnego odpowiada na samo wytworzenie elementu i nazywana jest obróbką CNC.

Plusy obróbki CNC

Zaletą korzystania z takiego rozwiązania jest precyzja, wydajność oraz dokładność – niejednokrotnie dokładność ta jest znacznie większa niż w przypadku pracy wykonanej za pomocą ludzi, a na pewno obrabianie jest zdecydowanie szybsze.

obróbka cnc katowice

Czy warto skorzystać z dodatkowych szkoleń w zakresie obróbki CNC?

Zdecydowanie tak. Zapotrzebowanie jest coraz większe zarówno na programistów maszyn CNC, jak i na operatorów. Wystarczy spojrzeć na oferty pracy pod tytułem obróbka CNC Kraków, by przekonać się, że ofert związanych z tym procesem przemysłowym jest naprawdę dużo, a ponadto – są to oferty pracy zwykle lepiej płatnej, niż przeciętnie.
W Katowicach i na całym Śląsku również nie brakuje ofert prac związanych z procesami obróbki CNC. Obróbka CNC Katowice w zasadzie pojawia się w ogłoszeniach pracy nawet częściej, niż w innych regionach Polski, ze względu na to, że oprócz silnego rozwinięcia rynku usługowego wciąż świetnie i prężnie rozwija się przemysł.

Na usługi CNC Kraków brakuje ochotników, dlatego też ten rodzaj pracy związanej z maszynami do skrawania staje się naprawdę dobrze płatnym zajęciem. Przeszkolenie w tym kierunku z pewnością ułatwi znalezienie dobrze płatnej pracy.

realizacja zlecenia cnc

Zlecenia CNC pojawiają się na rynku coraz częściej, a nawet można oczekiwać, że w przyszłości będzie wzrost dalszego zapotrzebowania na pracowników znających się na procesach obróbki CNC. Czy jest to praca dla Ciebie? Z całą pewnością, jeśli lubisz pracować z maszynami oraz masz pewne doświadczenie w pracy na urządzeniach typu tokarki lub frezarki. Odpowiednie kursy i szkolenia pozwolą Ci na pozyskanie odpowiednich informacji, które pomogą Ci przejść przez procesy rekrutacyjne, żeby zagwarantować sobie większe prawdopodobieństwo uzyskania takiej posady. Generalnie, praca przy obróbce CNC nie jest wymagająca i jest dość przyjemna, jedynym minusem może być hałas maszyn wykonujących swoje zadania. Niemniej, to dobra okazja do przekwalifikowania się na dobre i wypróbowania swoich sił w nowej branży. Jest to doskonała okazja do pozyskania nowych, cenionych na rynku umiejętności, dlatego już dzisiaj warto rozejrzeć się z tego typu ofertami pracy i rozpocząć swoją przygodę z nowymi technologiami w przemyśle i produkcji.