Klej akrylowy jest powszechnie stosowany. Są to kleje mocujące. Można kupić jedno- i dwuskładnikowe kleje tego typu. Cechuje je bardzo duża wytrzymałość na uderzenia i uszkodzenia. Można nimi kleić powierzchnie o niskim napięciu powierzchniowym. Może skleić nawet spojnie o grubości 1 mm. Oczywiście, tylko jeżeli jest to klej wysokiej jakości. Większość klejów akrylowych potrzebuje aktywatora w postaci płynu.
Utrzymuje odpowiednią sztywność klejonych powierzchni, co umożliwia przenoszenie obciążeń. Dzięki równomiernemu rozmieszczeniu obciążeń materiały nie ulegają uszkodzeniom, ani zmęczeniu. Sklejone elementy są odporne na termiczne i mechaniczne czynniki. Może zastąpić nawet złącza mechaniczne, co zmniejsza koszty produkcji.
Jest odpowiedni do łączenia metalu z tworzywami sztucznymi, metalu z drewnem, drewna ze szkłem, szkła z metalem, różnych plastików. Klej może być utwardzany promieniami UV. Kleje są przezroczyste i bezbarwne, dzięki czemu są niewidoczne na klejonej powierzchni. Jest odporny na działanie wody i wilgoci.
Przy wyborze kleju, najlepiej poprosić o pomoc sprzedawcę. Doradzi i zakup będzie szybszy.