Za co kierowcy kochają klimatyzację w swoich samochodach? Za to, że przyjemnie chłodzi, gdy na zewnątrz panuje upał nie do wytrzymania i za to, że można ją wykorzystać przy osuszaniu szyb. Niestety wielu z nich pozostawia autoklimatyzację bez jakiejkolwiek obsługi serwisowej. Tym samym zamieniają ją w zagrażający zdrowie pasażerów, bezużyteczny gadżet.

Zabiegiem serwisowym, którego przeprowadzenia raz w roku bezwzględnie wymaga każdy tego typu system jest dezynfekcja klimatyzacji samochodowej i jej odgrzybianie. Jest to bardzo ważne dla zdrowia pasażerów. Gnieżdżące się w przewodach wentylacyjnych bakterie i grzyby mogą prowadzić do reakcji alergicznych lub nawet stać się przyczyną poważnych schorzeń. Trzeba wiedzieć, że kanały wentylacji są miejscem, w którym panują idealne warunki do życia dla mikroorganizmów zagrażających zdrowiu człowieka.

Specjaliści zalecają, by klimatyzacja samochodowa była odgrzybiana i dezynfekowana przynajmniej raz w roku. Ich zdaniem najlepszym momentem, by wybrać jeden z serwisów, jakie ma Wrocław i niemal każde inne miasto na mapie Polski, jest początek wiosny. To właśnie jesienią i zimą w przewodach klimatyzacji zbiera się najwięcej grzybów i bakterii.