Wiele osób zastanawia się jak sprawić, by w naszej małej łazience w mieszkaniu nie pojawiły się brzydkie ciemne plamy o nieprzyjemnym zapachu grzybów. Na przestrzeni lat mogliśmy korzystać z wielu kreatywnych pomysłów na samo urządzenia tego miejsca w naszym mieszkaniu w ten sposób, by te brzydkie plamy się nie pojawiły albo nie były widoczne. Jednak w przypadku wielu rozwiązań i tak pleśń pojawiła się na ścianach czy suficie z biegiem czasu, ponieważ w łazience cały czas była wilgoć. Dzisiaj odpowiemy sobie na pytanie jak pozbyć się wilgoci z łazienki?

Przede wszystkim trzeba sobie odpowie dziec na pytanie co zrobić, by zmniejszyć wilgotność w tym właśnie pomieszczeniu. Warto zastanowić się czy wyłożyć płytkami całą powierzchnię ścian, czy też pozostawić kawałek tylko pomalowany, tak, żeby “oddychał”. Ważnym elementem jest również wentylacja, dlatego powinniśmy dbać o to, żeby kratka wentylacji była czysta A sam kanał zawsze groźny. W ten sposób na pewno w pewnym stopniu uchronimy się przed nadmierną wilgotności powietrza w tym właśnie pomieszczeniu. Pamiętajmy również, że dobrze jest zostawić na jakiś czas uchylone drzwi łazienki po każdej kąpieli. Wówczas para wodna szybciej zostanie wywietrzona. Pamiętajmy również o innych miejscach, w których może być większa wilgotność, a mianowicie o kabinie prysznicowe i pralce. Możemy je otworzyć i pozwolić swobodnie obeschnąć po każdym użyciu.

W celu zmniejszenia wilgotności w łazience możemy również wykorzystać sprytny trick.polega on na wykorzystaniu właściwości silikonowego z wielu dla kotów. Jedna z jego szczególnych cech jest właśnie wchłanianie wilgoci w zwrotnym tempie. Możemy przygotować bawełniane woreczki wypełnione tym dźwiękiem i umieścić je na przykład na łazienkowej szafce, by stworzyć nasz domowy pochłaniacz wilgoci.
Jak widać istnieje kilka sposobów na radzenie sobie z wilgocią w łazience, a tym samym z pojawieniem się w tym pomieszczeniu niebezpiecznych dla naszego zdrowia wykwitów, które są trudne do usunięcia.